HİJYEN VE SAĞLIK

HİJYEN VE SAĞLIK

Özellikle tamamen saf organik dışkılardan oluşan gübrelerde, her zaman ürünün hijyeni ve hastalığa sebep olan muhtemel riskleri sorgulamak gerekir. Kuru gübrelerin pek çoğunda tozdan kaynaklanan mikropların sebep olduğu hastalık riski vardır.

EYO Green Bat Power®‘ın ana hammaddesi olan yarasa gübresi ( guano ) mağaralardan toplanmadan önce yüzlerce yıl geçirmiş olduğundan, temiz ve sağlıklı toza ayrışma ortamı sağlanmış olur.

EYO Green Bat Power® proses sırasında ısıl işlem gördüğünden istenmeyen mikroplar tamamen elimine edilmiş olur.

EYO Green Bat Power® konsantre sıvı formda olduğundan toza bağlı mikropların varlığı söz konusu olamaz. Hava almayan kapaklı bidonlara doldurulduğundan, depolama ve saklama esnasında sonradan herhangi bir mikrobun girmesi mümkün değildir.

EYO Green Bat Power® farklı bir bileşim içinde azot, fosfor, potasyum, kalsiyum gibi doğal elementleri içerir. İçerdiği faydalı bakterilerin yaşaması için hafif asitli ortam gereklidir. EYO Green Bat Power®’ın pH derecesi en ideal seviyededir. Genel olarak zehirli veya insanlar ve hayvanlar için zararlı olmamasına rağmen, yutulmamalı veya gözlerle temas ettirilmemelidir.

Güvenlik uyarılarına  dikkat ediniz.