SIK SORULAN

SORULAR

Evet. Sadece doğal ve organik maddelerden üretilmiş olduğu için organik tarıma tam anlamıyla uygundur.

Hayır. Konvansiyonel tarım uygulamalarında da kullanılır. Kullanmakta olduğunuz konvansiyonel gübrelerin miktarını azaltarak ( isterseniz azaltmayabilirsiniz )  EYO Green® Bat Power kullanabilirsiniz.

EYO Green Bat Power® bitki besini olarak üretilmiştir. Evcil hayvanların az miktarda yutması ya da cildine temas etmesinin zararı yoktur ama herhangi diğer benzer ürünler gibi fazla miktarda yutulmamalıdır.

EYO Green Bat Power® toksik değildir. Yine de ekstra güvenlik ve konfor için koruyucu eldiven ve gözlük kullanımın öneriyoruz.

EYO Green® Bat Power bitkilerin ihtiyacı kadar besini hazır eden ve bitkinin almasını sağlayan işleyişi sayesinde çok daha etkili ve verimli olabiliyor.

EYO Green Bat Power®‘ı uygulama öncesi suyla seyreltmek kesinlikle şarttır. Seyreltme oranları değişiklik göstermektedir. Uygulamaları okuyunuz.

Bu sitenin UYGULAMALAR bölümünde, ürünün etiketi üzerinde veya broşürlerde bulunan uygulama detaylarına göre farklı bitki ve şartlar için uygulama önerilerini bulabilirsiniz.

Tavsiye edilen miktarlara göre uygulama yapılmasını öneririz. Toprak uygulamasında az miktarda doz aşımı ürüne zarar vermeyecektir. Ancak yaprak uygulamasındaki dozaja dikkat edilmesi gereklidir. Güneşin etkisiyle aşırı doz uygulamalarda yaprakta yanmaya sebep olabilir.

Konsantre sıvı formülünden ve eşsiz içeriğinden dolayı daha az gübreye ihtiyaç duyulur. Verimi arttırır, daha lezzetli ve kaliteli ürünler ile erkencilik yapar. Topraktaki mikroorganizmaları uygun seviyeye getirerek biyolojik dengenin kurulmasında rol oynar. Sonraki yıllarda toprağın gübre ihtiyacını azaltır.

EYO Green Bat Power® ‘ın ana hammaddesi olan yarasa gübresi ( guano ) mağaralardan toplanmadan önce yüzlerce yıl geçirmiş olduğundan, temiz ve sağlıklı toza ayrışma ortamı sağlanmış olur. Ancak yine de EYO Green Bat Power®  üretim prosesinde ısıl  işlemden geçmektedir, bu da  hastalıklara neden olan mikropların yaşama ihtimalini ortadan kaldırır.

EYO Green Bat Power®  üretim prosesinde ısıl  işlemden geçmektedir, bu da  hastalıklara neden olan mikropların yaşama ihtimalini ortadan kaldırır. Dolayısıyla EYO Green Bat Power®  kesinlikle hijyenik ve güvenli bir üründür

Yüzlerce yıldır çok etkili gübre olarak bilinen yarasa gübresi (Guano) bitkiler için ideal besindir. Tarihte Güney Amerika kıtasında uğruna savaşlar yapılan yarasa gübresi, bitkilerin yüzyıllar boyunca daha güçlü köklü,gövdeli ve daha verimli olmasını sağlarken, toprağın yapısını iyileştirip, zenginleştirerek daha az gübreye ihtiyacç duyar hale getirmesiyle bilinir. Yarasa gübresi içindeki çözünebilen azot, fosfor, potasyum ve iz elementler, bitkilerde canlandırıcı etki yaratır, bitkinin büyümek ve çiçeklenmek için ihtiyacı olan besini sağlar.

Yarasa gübresi dünyadan bilinen en iyi organik gübredir. İçerdiği azot,fosfor, potasyum ve diğer mikro-besinler daha sağlıklı bitki gelişimini destekler.İster iç mekanda ya da dış mekanda olsun, ister süs bitkisi, sebze, meyve ağacı, fındık, saksı bitkisi, mantar olsun, yarasa gübresi bitkiniz için en ideal besin olarak fayda edecektir.

Günümüzde pek çok bahçeci, çiftçi ve tarım uzmanları kullanılmakta olan kimyasal gübreleri azaltmanın gereğini görmüştür. Yıllardır kullanılan kimyasal ürünlerin alarm veren sonuçlarını görerek, daha fazla organik gübre kullanımına gidiliyor. Ancak organik gübrelerin tamamı N P K değerleri ve besin kalitesi açısından yeterli olamıyor. Yarasa gübresi diğer tüm organik gübrelerden farklı  özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Sıvı yarasa gübresi bitkileriniz için gerekli tüm besinleri sağlayacak olağanüstü bir organik gübredir.Genelde organik gübrelerin etkisi yavaş görülür ve besin değerleri daha az konsantredir ama yarasa gübresi bu organik gübre kategorisine girmez. EYO Green Bat Power® besin kalitesi ve  hızlı etkisi ile diğer organik gübrelerden üstün gelir.